CTR Tekstil, Türkiye'de ilk kez otomatik makinelerle yazılı uçlama yapabilen firma ünvanını aldı. 2008'in ilk çeyreğinde 2 adet uçlama makinesi ile uçlama işine start verildi.

Dışarıya fason olarak yaptırılan örme ile ilgili tüm faaliyetler CTR çatısı altında yapılmaya başlandı. Yeni alınan 30 adet makine ile ayakkabı ve tüm tekstil ürünlerine örme yapılabilir hale gelindi.

CTR Tekstil kurumsal yapıya kavuştu. Şahıs şirketi olarak kurulmuş olan şirket, bu tarihten itibaren Limited Şirket statüsüne geçti.

Hakkımızda

Kalite

CTR Tekstil, uçlamada organik ve insan sağlığına herhangi bir zararı olmadığı tespit edilmiş ham madde ve boyalar ile üretim yapıyor.

Yatırım

Makine parkını yenileme ve üretim kapasitesini artırma planı içerisinde olan CTR Tekstil'in üretime yönelik yatırımları sürüyor. 375 metrekarelk bir alanda üretim yapan CTR Tekstil, yeni makina parkının gelmesi ile birlikte 1000 metrekarelik bir kapalı alanı olan yeni yerine taşınacak.

Kapasite

Butik üretim yapabilen CTR Tekstil, her türlü mumlu ve mumsuz bağ üretimini yapabiliyor. CTR Tekstil, aylık 500 bin metre örme kapasitesi ve 1 milyon adet uçlama kapasitesine sahip durumda.

Personel

10 çalışanı bunan CTR Tekstil'in üretim, AR-GE ve kalite kontrol departmanları bulunuyor.1000 metrekarelik yeni üretim tesisine taşınması ile birlikte CTR Tekstil'in 10 olan personel sayısı 20'ye çıkacak.